ورود به سایت

پل های ارتباطی

 • +98 21 22 86 86 34
 • Info@KaraSYS.Net
 • تهران - پارسداران - ناطق نوری - نبش کوچه مرمر - پلاک 22 - واحد 8
 • کدپستی: 1947814711
» » 3 روندی که بازاریابی شما را در سال 2018 شکل می دهد

3 روندی که بازاریابی شما را در سال 2018 شکل می دهد

درحالی که سال 2017 کم کم به پایان می رسد، وقت آن رسیده به این فکر کنید که بازاریابی شما در سال جاری چگونه بوده است. در این خصوص، می توانیم روند های متعددی را ذکر کنیم که انتظار می رفت فوق العاده عمل کنند اما این گونه نشد. به طور مثال نگاهی به اسنپ چت (Snapchat) داشته باشیم. به طور گسترده انتظار می رفت که اسنپ چت در رسانه های اجتماعی و بازاریابی تأثیرگذار پیشگام باشد، اما این گونه نشد و Apptopa در اوایل ماه جولای این واقعیت را علنی کرد. به طور خاص، از ماه مه  2016 تا مه  2017 استفاده از اسنپ چت 6درصد کاهش پیدا کرد و تنها 17درصد از کاربران در زمان گزارش Apptopia روزانه از اسنپ چت استفاده می کردند. از سوی دیگر، مدیرعامل استودیوی تولید محتوای اجتماعی  TechCrunchدرحالی که از ترس اقدام تلافی جویانه به صورت ناشناس مصاحبه می کرد، ابراز داشت که بازدید از استوری های اسنپ چت  (Snapchat Stories) به طور متوسط20 تا 30 درصد کاهش یافته است. اسنپ چت در این مورد تنها نیست. واقعیت مجازی  (VR) نیز با استقبالی که همگی انتظارش را داشتند، مواجه نشد. استفاده از واقعیت مجازی ممکن است با ارزان تر و کارآمد تر شدن سخت افزار تر رایج تر شود، اما در حال حاضر، فناوری VR هنوز هم برای تمام کسانی که انتظار استفاده گسترده داشتند، پایین تر از حد انتظار است.


به طور کلی تر، در سال 2017 هیچ پیشرفت بزرگی در تکنولوژی وجود نداشت، اما برخی از روند های نوظهور همچنان طرح های بازاریابی 2018 را شکل می دهند. پیش بینی شما چیست؟ از دیدگاه ما توسعه تجربیات مشتری، ایجاد محتوا، تهیه و توزیع و تنوع مداوم کانال های آنلاین برای تجارت الکترونیک و شرکت های B2B در سال آینده رشد بیشتری خواهند داشت.

پیشرفت تا سال 2018
واقعیت این است که همه ما می دانیم در فضای کسب و کار فعلی هیاهوی بسیار زیادی وجود دارد. در سال آینده، بازاریابان همچنان به دنبال پیشرفت در زمینه فعالیت خود هستند و تا زمانی که تاکتیک های قدیمی آنها برش لازم را داشته باشد همچنان حرفی برای گفتن خواهند داشت. البته تمام مواردی که در محاسبات جزو الگوهای موفق طبقه بندی می شوند لزوما به موفقیت نمی رسند. در ادامه روندهایی را ذکر می کنم که شخصا به عنوان مدیر اجرایی آژانس برون سپاری دیجیتال CMO به دقت بررسی کردم.

1- واقعیت افزوده برای خریدار
واقعیت افزوده (AR)چیزی جدیدی نیست، اما شاهد خواهیم بود که شرکت ها در سال آینده از آن بیشتر استفاده می کنند. براساس آمار بازار جهانی، انتظار می رود دستگاه های موجود در بازار AR تا سال 2024 بیش از 90 درصد رشد داشته باشند. پیشرفت های اخیر در نرم افزار ها یعنی  ARKit جدید برای iOS و ARCore برای اندروید از گوگل  این رشد را چند برابر می کنند، مثلا برنامه جدید IKEA Place  ،که توسط ARKit tech و iOS 11 پشتیبانی می شود، به کاربران اجازه می دهد تا ببینند که آیتم های مختلف به دکور خانه های شان می آید یا نه. با گرفتن عکس از اتاق، می توانید کالا را داخل عکس بگذارید و مکان های مختلف را امتحان کنید تا تصمیم بگیرید که آیا این کالا برای شما مناسب است یا خیر. نظرسنجی Deloitte نشان داد که تقریبا 90درصد از شرکت ها با درآمد سالانه 100 تا یک میلیارد دلار، از تکنولوژی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی استفاده می کنند. گفتنی است ایجاد برنامه واقعیت افزوده تنها به این هدف که نشان دهید برند شما برند به روزی است، ممکن است جنجال برانگیز باشد. ممکن است با استفاده از فناوری های نوظهور و محبوب کمی به چشم بیاید، اما احتمالا کوتاه مدت خواهد بود. برای درک چگونگی ترکیب واقعیت افزوده با تجربه خرید فعلی خود، به دقت فکر کنید که مخاطبان مورد نظر شما چگونه با آن ارتباط برقرار می کنند. نوآوری عالی است، اما چگونه تجربه مشتری را ارتقا می دهد؟ در حال حاضر، روی تغییر روند تمرکز کرده و ذهن خود را روی فرصت های مختلف باز کنید. درحالی که ممکن است شما از پیشگامان اولیه استفاده از یک نوآوری باشید، اما قبل از اینکه بتوانید بازاریابی استراتژیک با استفاده از واقعیت افزوده را به کار بگیرید، ممکن است مجبور باشید منتظر بمانید تا به صورت انبوه مورد استفاده قرار گیرد.

2- مشتریان را تشویق کنید که خود را با داستان نام تجاری شما درگیر کنند
ایجاد یک حضور قوی و آنلاین روز به روز گران تر می شود و تجارب واقعی زندگی این شکاف را پر می کند. روند کسب و کار های امروزی فراتر از تبلیغات نتورکی، کارت های کسب و کار و گوش دادن به سخنرانی ها برای انتقال هویت برند ها پیش رفته و به سمت شیوه های معتبر و ملموس تر رفته است. ما سه اصل اساسی شرکت خود را در هر جنبه ای از رویداد اخیر Hawkefestگنجاندیم. این کار را با برگزاری مذاکرات کوتاه مدت در مورد بهره وری انجام دادیم تا به مهمانان نشان دهیم چگونه «کار ها را انجام دهند» (ارزش 1). همچنین به شرکت کنندگان اجازه می دهیم که جلسات را انتخاب کنند تا بتوانند «سریع یاد بگیرند» (ارزش 2) و چون اصل سوم ما «خونسردی» است، گروه های موسیقی، مجلس سرو غذا و نوشیدنی، واقعیت مجازی و حتی گودال توپ بزرگسال داشتیم. مصرف کنندگان از پیام رسانی مداوم آنلاین خسته می شوند و به ارتباطات آفلاین روی می آورند. با برگزاری رویداد هایی که هویت نام تجاری شما را به تصویر می کشد، از این جنبش و از این مدل تعاملات برای ارائه یک داستان جذاب تر استفاده کنید. با فعالیت هایی که از سمت پشتیبان های مالی شما حمایت می شوند، به نوعی با خلق رویدادهای شاخص رویکرد تازه ای در قبال تعامل خود با مشتریان داشته باشید. این حرکت ها می تواند به شما کمک کند تا واکنش های عاطفی واقعی را استنباط کنید و به مشارکت کنندگان هم دلیلی برای به اشتراک گذاشتن داستان خود بدهید.

3- مخاطبان را از آن خود کنید
این مورد بسیار مهم است. با افزایش سریع محتوای منتشر شده و پخش محتوا با پرداخت هزینه، جلب توجه مشتری ایده آل شما بسیار گران تر شده است. شما باید مالک مخاطبان خودتان باشید، نه اینکه آنها را اجاره دهید، بدین معنی که مالک محتوا و رسانه های خودتان باشید. General Mills در حال حاضر با تعامل دیجیتالی از طریق وب سایت خود با بیش از یک میلیون مشتری در روز در این زمینه پیشتاز است. طبق گفته SmartBrief، 55 درصد از ترافیک سایت شرکت ناشی از جست وجوهای گوکل است. General Mills  برای این ترافیک هزینه پرداخت نمی کند، فقط مطالب واقعی مرتبط را همراه با تبلیغات استراتژیک ارائه می دهد. چه کسی فکر می کرد که آگهی تبلیغاتی برای Rolls of Crescent Pillsbury  موجب تحریک مشتریانی می شود که به دنبال راهنمای آشپزی هستند؟ بدیهی است General Mills  به نیازها و خواسته های مصرف کنندگان توجه می کند و از آن داده ها برای ارائه نوع محتوایی که مشتریان به خاطر آن باز می گردند، استفاده می کند. علاوه بر این، این محتوا، اشتراک برنامه های ایمیلی شرکت را افزایش می دهد که به نوبه خود باعث افزایش ترافیک و فروش می شود. یک پیام مهم در اینجا این است که پرداخت هزینه برای ترافیک همانند گذشته بازدهی سرمایه ندارد. در عوض، مردم تشنه محتوایی هستند که به طور مستقیم نیازها و منافع شان را در نظر می گیرد. بنابراین، به شعبات یا پیشنهادات مربوط به محتوای برنامه برای هدایت ترافیک خود در سال 2018 متکی نباشید. در عوض، با اندوخته موجود خود کار کنید. کسب درآمد از یک مبنای موجود نه تنها ارزان تر از مبنای خریداری شده است، بلکه مؤثرتر است. به جای اینکه بودجه بازاریابی خود را در موارد اشباع شده استفاده کنید، از لیست ایمیل ها و پیام های کوتاه برای هدایت ترافیک وبلاگ خود استفاده کنید. سعی کنید هر کاری که می توانید انجام دهید تا مشتریان خود را حفظ کنید و مطالب جذابی را که برای شان مهم است، ارائه کنید؛ به منبع آنها تبدیل شوید. اگر با تعامل مداوم با مشتریان موفق شوید مهم ترین نیازهای آنها را دریافت کرده و «مالک» مخاطبان خود شوید، درمی یابید که استفاده و به کار گیری از فناوری های جدید زمانی که کاربرد درست آنها را می دانی، آسان تر است، اما اگر نتوانید به مخاطبان هدف خود گوش کرده و آنها را درک کنید، هیچ وقت نخواهید توانست آنها را به استفاده از محصولات خود مجاب کنید، حتی اگر از جالب ترین فناوری روز استفاده کنید.

منبع: Entrepreneur اریک هوبرمن

اخبار مشابه

 • دیجیتال مارکتینگ چیست؟
 • ساختار سی آر ام کارآمد چگونه است؟
 • حقایق جدید بازاریابی
 • هوشمندانه تر کار کنیم، نه سخت تر
 • هشدار پلیس نسبت به باج افزار

 • نظر خود را درج نمایید

  عکس خوانده نمی شود