ورود به سایت

پل های ارتباطی

  • +98 21 22 86 86 34
  • Info@KaraSYS.Net
  • تهران - پارسداران - ناطق نوری - نبش کوچه مرمر - پلاک 22 - واحد 8
  • کدپستی: 1947814711
» » نرم افزار جدید کارا سیستم با رویکرد ERP جهت پخش های مویرگی

نرم افزار جدید کارا سیستم با رویکرد ERP جهت پخش های مویرگی

مفهوم ERP:
طراحی ERP (Enterprise resource planning) در دهه 80 متولد شد. رشد روزافزون و بی حد تکنولوژی اطلاعات برپایه سخت افزارها و نرم افزارها و همچنین نقش هرچه پررنگتر اطلاعات در زندگی امروزه، نیاز به نوآوری و تغییرات در طراحی و تفکر سیستمی ابزارهای نرم افزاری داشت تا بتواند پاسخگوی این رشد باشد. به همین منظور ERP پا به عرصه وجود گذاشت. هدف های اصلی ERP خلاصه می شد به:

- ایجاد جریان اطلاعات به هدف تصمیم گیری مدیران در سطوح مختلف
- استفاده کارآمد از قسمت های نرم افزار
- کنترل اطلاعاتی - انبارداری - حسابداری - نیروی انسانی - توزیع ...
- کمک به تحقق برنامه ها در زمانبندی پیش بینی شده
- قابلیت شکل پذیری (customization) به حد اعلاء
- متشکل بودن از بخش های یکپارچه (modules)

یک سیستم کامل ERP شامل بخش های زیر است:
مدیریت بازرگانی / فروش/ بازاریابی / توزیع / حسابداری / مالی / میریت منابع انسانی / مدیریت انبار / تجارت الکترونیک
همانگونه که مطرح گشت ایجاد جریان اطلاعات یکی از اهداف اصلی ERP است. لذا کلیه بخش های یک طراحی ERP با یکدیگر مرتبط بوده و جریان اطلاعات بین آنها وجود دارد. این جریان اطلاعات مابین بخش ها و سیستم های مختلف باعث نوعی یکپارچگی در کل سیستم می گردد.

اصول ERP:
ERP سعی دارد نرم‌افزار برنامه‌ریزی منابع سازمانی تا عملكرد همه واحدهای شركت را در یك سیستم كامپيوتری يكپارچه نموده و نیازهای مختلف خاص هر واحد را پاسخگو باشد.
ERP سیستم‌های كامپيوتری مستقل رادر واحدهای مالی، منابع انسانی و انبارداده‌ها در هم می‌شكند و آنها را با برنامه نرم‌افزاری يكپارچه كه به ماژول‌های نرم‌افزاری تقسیم می‌شود، جايگزين می‌سازد. بدین ترتیب واحدهای مالی، ساخت و انبارداده‌ها هنوز هم نرم‌افزار خودشان را دارند، با این تفاوت كه حالا نرم‌افزارها به یكديگر لینك شده‌اند،به گونه‌ای كه واحد انعطاف پذیر هستند.
اطلاعات يكپارچه مالی- از آنجاییكه كه مدیر اجرایی ارشد شركت سعی دارد از كارآیی مطلع شود، شاید با گفته‌های متفاوتی مواجه شود. واحد مالی مجموعه اعداد مربوط به خود را دارد و سایر واحدها نیز به همین ترتیب.ERP نسخه واحدی ازواقعیت است و سئوال برنگيز نخواهد بود. زیرا هر فردی از یك سیستم مشابه استفاده می‌كند.
يكپارچگی اطلاعات سفارش مشتری - سیستم‌های ERP می‌توانند در جایی استقرار یابند كه سفارش مشتری دریافت، سفارش وی تحویل و صورتحساب صادر شود.اگراین اطلاعات دریك سیستم نرم افزاری نگهداری شود، شركت می تواند به سادگی سفارشات، ساخت، موجودی و عرضه را همزمان ردیابی كند.
استاندارد سازی و سرعت دهی به فرایندهای ساخت - شركت های سازنده به ويژه آنهایی كه از ادغام چند شركت به وجودآمده‌اند، چندین واحد كسب و كار دارند كه ممكن است از روش‌ها و سیستم‌های كامپيوتری متفاوتی استفاده كنند. سیستم‌های ERP با بهره گيری از روش‌های استاندارد، برای اتومات سازی بعضی از گام‌های فرایند ساخت به كار می‌روند.استانداردسازی این فرایندها و استفاده از یك سیستم كامپيوتری يكپارچه می‌تواند سبب صرفه جویی در زمان شود و بهره‌وری را افزایش دهد.
استانداردسازی اطلاعات منابع انسانی - منابع انسانی ، به ويژه درشركت‌هایی كه چندین واحد كسب و كار دارند ، ممكن است یك روش ساده و يكپارچه برای ردیابی زمان كارمندان و برقراری ارتباط با ایشان در زمینه خدمات نداشته باشد. ERP می‌تواند در این مورد كمك كند.

محصول جدید کارا سیستم با رویکرد ERP :
با توجه به این که شرکت های ایرانی زیادی از محصولERP خارجی خریداری نموده ولی متاسفانه در عمل در پیاده سازی آن عاجز بوده و هزینه های کلانی را متحمل گردیده اند و در چند سال اخیر چندین شرکت نرم افزاری ایرانی شروع به تولید محصولERP نموده ولی کارایی لازم را در پخش مویرگی نداشته است.
لذا گروه نرم افزار کارا سیستم ، پس از سال ها اهتمام و تلاش و با به کار گیری فناوری های نوین توسط تیم انتخابی مجرب و متخصص خود توانسته است محصول جدید خود را برای شرکت های پخش مویرگی (گرم ، سرد و تلفیقی) با رویکردERP طراحی نمایید.

اخبار مشابه

  • هوش تجاری BI و سیستم فرم ساز و گزارش ساز تحلیلی

  • پیام سیستم
    برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.